Sevgili Koçlar, 23 Şubat’ta başlayan Merkür gerilemesi 17 Mart’a kadar devam edecek. Merkür’ün gerilemesi, iş, aşk ve parasal konularda olumlu ve olumsuz gelişmeleri beraberinde getirebilir. Nedir bu olumlu olumsuz gelişmeler? Derseniz; İşlerinizin aksamasına, ödemelerinizde sıkıntı yaşamanıza, ihale, anlaşma v.b sözleşmelerin iptali gibi can sıkıcı olaylara neden olabilir. 17 Mart’a kadar bu durum sizi, özellikle de işleriniz açısından ciddi anlamda etkileyebilir. 17 Mart’a kadar ayağınızı yorganınıza göre uzatmalı, tasarruf etmeli, gereksiz harcamalardan kaçınmalı ve işlerinizi ihmal etmemelisiniz. 17 Mart’tan sonra bu sıkıntılı süreç yerini, işlerinizin düzeldiği, bereketli ve bol kazançlı günlere bırakacaktır. Fakat 23 Mart ile 16 Nisan tarihleri arasında Venüs’ün Koç burcunda zararlı çalışması söz konusu olacağı için 23 Mart itibariyle iş ve parasal açıdan tekrar sıkıntılı bir süreç başlayabilir. Bu iki sıkıntılı dönemi daha az zararla atlatabilmeniz için tutumlu davranmalı ve işlerinizi asla ve asla ihmal etmemelisiniz.

 

Bu tarihler arasında amir ve memurların üstlerince denetlenmeleri ve aralarında bazı sorunlar çıkması, çalışanların patronlarıyla alakalı sorunlar yaşaması, iş sahibi olanların da yukarıda belirttiğim problemleri yaşaması muhtemel. Eğitimine devam eden öğrenci v.s gibi Koçlarında bu tarihler arasında asla derslerini veya sınavlarını ihmal etmemelerinde yarar var. Kısacası her ne iş yaparsanız yapın bu tarihler arasında adımlarınızı dikkatli atmanızda yarar var.

 

Yukarıda bahsettiğim, 23 Şubat’ta başlayan ve 17 Mart’a kadar devam edecek olan Merkür gerilemesi aşk hayatınızla ilgili de bazı sorunları beraberinde getirebilir. Merkür gerilemesi bazı ilişkileri bitme noktasına getirebilir. Bu dönem içinde partnerinize karşı fevri davranışlardan kesinlikle kaçınmalı ve olaylar karşısında soğuk kanlılığınızı korumlasınız. Özellikle de bu dönem içinde işlerinizle ilgili sıkıntıları evinize taşımamalısınız. Aksi halde ev ortamında gergin ve kırıcı olabilirsiniz. Merkür gerilemesi partnerinizle aranızda cinsel anlamda da sorunlar yaşamanıza neden olabilir, çünkü Merkür gerilemesi bazı burçlarda çok fazla cinsel isteğe neden olsa da bazı burçlarda da cinsel isteksizliğe neden olur. Bundan dolayı da cinsel anlamda bir çok isteğinize karşılık bulamayabilirsiniz. Fakat 17 Mart’tan sonra hem duygusal hemde cinsel anlamda çok güzel günler sizi bekliyor olacak. Her iki anlamda da duygularınız tavan yapabilir, partnerinizle hiç olmadığınız kadar mutlu olabilirsiniz. Ayrıca 17 Mart ve sonrasında yalnız Koçlar yeni bir aşka yelken açabilir, küs veya ayrı olan Koçlarda partnerleriyle tekrardan barışıp birleşebilirler.

 

23 Mart ile 16 Nisan tarihleri arasında Venüs’ün Koç burcunda zararlı çalışması, evli ve çocuk sahibi Koçların çocuklarıyla alakalı bazı sorunlar yaşamasına neden olabilir. Bu dönem içinde özellikle de hamile Koç kadınları hamileliklerine ve bebeklerine dikkat etmeliler, doktor kontrollaerini ihmal etmemeliler. Venüs’ün Koç burcunda zararlı çalışacağı bu tarih aralıkları ilişkinizde veya evliliğinizde bazı küçük sorunlara yol açsada kısa zamanda bu sorunlarınızı oturup konuşarak çözebilirsiniz. Kısacası bu dönem ilişkilerde yada evliliklerde büyük sorunlara neden olmayacak.

 

Solunum yollarıyla, astım, pronşit v.b sağlık sorunu olanlar ve bel, böbrek, migren, tansiyon ve kolestrol gibi sağlık problemleri olanların sağlığına dikkat etmesinde yarar var. Ameliyat gibi tıbbi operasyon geçirmesi söz konusu olan Koçlar içinde kesinlikle doğru bir zaman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir