Genelde bağımsız çalışmayı sever. Başlarına hesap vermekten hoşlanmaz ve kendi işlerinde çalışmaktan zevk alırlar, bu yüzden kendilerini rahat hissederler. Koç burcu insanı için iş, tam kapasite ile çalışmak ve özveri demektir. Enerjilerinin büyük bir kısmını işleri için harcarlar. Çalışma ortamının iyi olması başarıları üstünde önemli bir rol oynar. Eğer kendilerini rahat hissetmezler ise başka bir iş aramaya başlamaları uzun sürmez. Koç burcu üyeleri, küçük yaşta kendi işlerini kurmak için girişimde bulunurlar.

 

Onları tekstil, iletişim, reklamcılık ve endüstri alanında patron olarak görmek mümkündür. Liderlik özelliğinden dolayı üst düzey görevlerde, öncü burç olduklarından polis ya da asker, ateşi simgeleyen Mars’tan aldıkları açılardan dolayı itfaiye merkezinde çalışmaları da muhtemeldir.

 

Başka birinin yanında çalışan Koç burcu insanı, yetenek ve çalışmalarının takdir edilmesini bekler. İş birliği yaparak çalışmaktan ve emir almaktan pek hoşlanmaz. Çoğu Koç burcu insanı, tek doğruyu kendinin bildiğini düşünür ve istediği görevler verilmediği takdirde gücenebilir. Onların rutin bir işte çalışmaktan hoşlanmazlar. Tüm bunların yanı sıra yaratıcı fikirleri, eleştirileri, bitmek tükenmek bilmeyen enerjileri ve çalışma istekleri vardır. Onu anlayan bir patronu olursa iş yerinin başarısını artırmaya çalışan, dinamik, yaratıcı ve mutlu bir çalışan olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir