Kariyerinizle ilgili gelişmeleri artık uzun vadeli düşünmektesiniz. Plüton’un getirdiği testlerle olgunlaşıyor, hayatta kalma mücadelesinde öne çıkıyorsunuz. Hayatta ne işe yaradığınızı bir kez daha gözden geçirmek durumundasınız. Statünüzde değişim sürecinin başlaması ile çalışma ve tecrübeye önem vermeniz gereken koşullar altındasınız. Birtakım engeller ve kısıtlamalar sizi zorlayabilir. Amaçlarınıza tekrar odaklanarak yol arayışı içine girebilirsiniz.

 

Toplumsal beklentilere olan bağlılığınız ise uzun vadede çözülebilir. Oluşacak yeni koşullara teslim olmak durumundasınız. Daha çok başkalarına bağlı olduğunuz bir süreç söz konusu. Özellikle iş hayatınızda yeni ortaklıklar kurabilme şansınız olabilir. Kısa vadede ise Satürn’ün vereceği destekleri kullanmanız bir avantaj olarak görünüyor. Diğer taraftan ortaklıkla ilgili tecrübeleriniz artık su yüzüne çıkmakta. Son yedi yıldır öğrenmiş olduğunuz pek çok şeyi üst üste koyabileceksiniz. Bu alanda da dış dünyaya açık durmanız gerek. Karşınızdakinden ne beklediğiniz yanında, sizin verebildikleriniz önem taşıyacak.

 

Ortaklıklar ve tüm anlaşmalar da kariyerinizi etkilemeye başlıyor. Sorumluluklarınızı dikkatli biçimde yerine getireceksiniz. Üstlendiğiniz tutum bu alanda güçlenmenizi sağlayacak. İşte yeni ortaklıklar gündeme gelebilir. Bu ortaklıkları ve anlaşmaları ciddi biçimde ele almalısınız. 2013 Ocak ayında kendinizi ortaya koyabileceğiniz pek çok konu olacak. Daha fazla çalışmanız ve üstlerle ilişkilere özen göstermeniz gereken gelişmeler öne çıkabilir. İş konularında pratik ve somut çalışmaları en akıcı bir şekilde bu dönem yapabilirsiniz. İş hayatında maddi kazançlarınız ise 2013 Nisan ayı boyunca akıcı bir şekilde gelişebilir.

 

Çalışma kapasitenizi somut ve verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. 1 Nısan-25 Nisan arasında Venüs, Boğa burcunda ve ikinci evinizde ilerleyecek. Kişisel kazançlar elde edebileceğiniz şanslar öne çıkarak sizi harekete geçirecek. Kişisel olarak kendi çabalarınızı ortaya koyabilirsiniz. Bu süreçte çok çalışmaya yönelmeli ve kendi yeteneklerinize güvenmelisiniz. Başkalarından beklediğiniz desteklerde ise sorunlar yaşayabilirsiniz. Ancak birikimlerinizi ve paranızı doğru biçimde kullanmanızda yarar var. Giderlerinizi kısmanız ve tutumlu olmanız gerekebilir. Parada daha fazla güven aradığınız bu günlerde ekonomik olmak durumundasınız.

 

8 Nisan’da Satürn tekrar Başak burcuna geri dönecek. Çalışma koşullarınızda zorluklar ve sorumluluklar son bir kez daha gündeme gelebilir. Bu süreçte, Temmuz ayına kadar pek çok şeyi düzeltebilirsiniz. Yeteri kadar çaba göstermeniz halinde elinizdeki işlere odaklanarak çözüm bulabileceksiniz. Daha fazla hizmet etmeniz gereken konularla yakından ilgilenmeli ve fedakarlık yapmaya hazır olmalısınız. 21 Temmuz’a kadar elinizdeki işleri tamamlamak ve Satürn’ün yedinci eve getireceği sorumluluklara hazır olmalısınız.

 

7 Haziran-30 Temmuz arası ise Mars, altıncı evinizde olacak. Daha fazla çaba ve emek isteyen işler öne çıkabilir. Detaylar ve organize olmanız gereken konular sizi çok yoracaktır. 15 Eylül-25 Ekim tarihlerinde Mars, Akrep’e geçecek ve sekizinci evinizde bulunacak. Bu dönemde başkalarının kaynaklarına olan ihtiyacınız artabilir.

 

Finansal konularla, borç ve alacak işleri ile yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Bu alanda sizi kararlı kılan ve destek alabileceğiniz fırsatlar var. Eşin ya da ortağın para durumu size yeni koşullar sağlayabilir. Zira aynı dönemde Venüs-Mars beraberliği, borç ve alacak konularında iyimserlik getirmekte. Yine de kendi kaynaklarınız konusunda dikkatli olmalısınız. Bu beraberlik ortak harcamalarınızın artabileceğini gösteriyor. Kredi konularında ise daha temkinli davranmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir