Kaşık büyüsü ayrılan çiftleri birleştirmek yada mutlu bir çifti ayırmak için yapılır ve en eski büyü yöntemlerinden biridir. Kaşık büyüsü 2 adet tahta kaşık üzerine amaca göre tılsım veya ayetlerin yazılmasıyla yapılır. Birleştirmek amaçlı yapılan işlemlerde kaşıkların üzerine ayetler ve Yüce Allah’ın bazı isimleri yazılır.

 

Tahta kaşıkların üzerine gerekli ayetler ve esmalar yazıldıktan sonra, kaşığın birine kadının, diğerine de erkeğin adı ilave edilir. Bu esnada bazı dualar okunur ve 2 kaşık birbirine bakar vaziyette yeşil iplikle belli bir sayıda düğüm atılmak suretiyle bağlanır. Kaşıkların bağlanması sırasında da bazı dualar okunur ve özel hazırlanmış güzel kokulu tütsüler yakılır. İşlem tamamlandıktan sonra kaşıklar toprağa gömülür.

 

Ayırmak için yapılan işlemlerde ise kaşıkların üzerine ayet yerine İbranice, Aramice yada Süryanice tılsımlar ve cin isimleri yazılır. Bu esnada bazı cin isimleri söylenir ve 2 kaşık birbirine ters şekilde yani sırt sırta olmak üzere yine aynı şekilde iple bağlanır. Belli bir sayıda düğüm atılır ve bu düğümler atılırken yine cin isimleri söylenir ve özel hazırlanan kötü kokulu tütsüler yakılır. İşlem tamamlanınca kaşıklar mezara gömülür. Kaşıkların gömüleceği mezar çok önemlidir.

 

Kaşık büyüsü kadına yapıldıysa kadın, erkeğe yapıldıysa erkek mezarına gömülür. Mezarın yeni yada eski bir mezar olması da çok önemlidir. Ayırmak için yapılan kaşık büyüsünün mezara gömülmesindeki amaç büyünün etkisinin mezara kadar yani ölene kadar devam etmesi içindir. İyi bir amaç için yani kavuşturmak, birleştirmek maksatlı yapılan kaşık büyüsü haram değildir, çünkü ak büyüdür. Ayırmak için yapılan büyü ise kara büyüdür ve haramdır, çünkü buradaki amaç kötüdür, kasıt vardır.

 

Yüce Allah büyü yapmayı haram kılmıştır. Fakat iyi bir amaç için ayetler yada esmalarla yapılan işlemler günah değildir, çünkü yapılacak olan büyüde amaç önemlidir. İyi bir amaç için yapılan büyülere ak büyü denir ve yapılmasında her hangi bir sakınca yoktur, haram değil, helaldir. Kötü bir amaç için yapılan büyülere ise kara büyü denir ve yapılması yada yaptırılması kesinlikle haram kılınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir