At günlük hayatta başarının, gücün ve kudretin sembolüdür. Kahve falında at görmek ise iyi anlamlara gelmektedir. At öncelik falda murat anlamındadır. Yani kişinin dileğinin kabul olacağına işaret etmektedir. Kişinin bulunduğu mevkiden üst mevkilere yükseleceğini ve rızkının bereketleneceği belirtmektedir. Eğer şaha kalkmış bir at varsa fincanda bu yakın bir arkadaşınızla kavga edebilirsiniz. Kahve falında atın sadece başı varsa bu yeni bir iş ya da yolculuğa çıkacağınızı ve mutlu şekilde sonlanacağını gösterir. Atın yeleleri uzunsa bu karşınıza çıkacak hayırlı bir kısmeti işaret etmektedir.

 

Bekâr bir kadının kahve falında at varsa bu yakın bir zamanda evleneceğine ve baba evinden uzaklaşacağı şeklinde yorumlanır. At figürü falda genellikle iyi yorumlanmaktadır. Her zaman at muradın olacağına ve hayra yorulur. Bakılan kahve falı içinde çıkan at şekli güç kudret sembolüdür. Kahve falında at çıkması rızk artışı mevki sahibi olma terfi etme sembolleri arasındadır.Kahve falında at şekli bir kısmete evliliğe giden bir başlangıca veya beklenen bir hayırlı olayın olmasına veya bir yolcunun gelmesine delalet eder. Kahve falına bakılan kişi kadın ise at evlilik talip sevgili olarak yorumlanır.

 

At düşmana üstün gelineceğini de ifade etmektedir. Fal bakarken içi boş çıkan şekillere dişi, dolu olanlara erkek şekiller denir. At figürünün kahve falı açılımında, dişi çıkması söz konusu muradın önünde hiçbir engel olmadığını gösterir. İçinin dolu yani şeklin erkek olması ise, bazı engellerin olabileceğine ancak murada erilmesinin yine de zor olmadığına yorumlanır. At figürü hareket halinde ise, kahve falı açanlarca niyetin yada muradın çok kısa zamanda gerçekleşeceğine işaret olarak yorumlanır.

 

Uzun yeleli at maddi kısmetlere işaret eder. Atın yeleleri belirgin ise bir yolculuğu işaret eder. Ata binerek hayırlı ve uzun bir yol katedilecektir. Bu yol, isteklerin gerçekleşeceği bir yoldur. İyi kahve falı bakanlarca at figürü genelde olumlu anlamıyla dikkat çeken bir figürdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir