2013 yılı size pek çok konuda fırsatlar sunmaya başlıyor. Öncelikle 2012 yılında Jüpiter’in dokuzuncu evinizde ilerlemesi ile kendinizi geliştirme, yeni ufuklar kazanma yolunda pek çok şans elde ettiniz. Bu sürecin 18 Ocak tarihine kadar hissettireceği olumlu hava ile daha iyimser bir dönemde ilerlemektesiniz. Bu pozitif gelişmeler, onuncu evinize ilerleyen Jüpiter ile sürmeye devam edecek. Kariyeriniz ve amaçlarınız doğrultusunda yeni kararlara doğru ilerlemektesiniz. Şans ve genişleme sağlayan yapısı ile size destek veren fırsatlar öne çıkmaya başlıyor. Son derece rahat ve pozitif geçecek bir yıla hazır olmalısınız.

 

En büyük kazanımlar ve ilerlemeler bu süreçte ortaya çıkacak. Mesleki alanda eğer sıkı çalışıp, kuralları profesyonelce karşılarsanız büyük ödüller elde edebilirsiniz. Toplumca tanınmanız açısından bu fırsatı kullanmanız önem kazanmakta. İş hayatında önünüzün açılacağı bu yıl üstlerle ilişkileriniz gelişebilir. Onların vereceği destek ve güven sizi ileriye taşıyacaktır. Genişleme ve iş hayatının getirdiği deneyimler statünüzü çok olumlu etkileyecektir. Amaçlarınızı ilgilendiren her gelişmeye yakın durmalısınız. Bu sayede hızlı ilerlemeniz mümkün görünüyor. Ayrıca bu dönem daha idealist olabilirsiniz.

 

Başarı için aşırı hırstan kaçınmanız, size çok şey katacaktır. Toplumun önündeki görünümünüz sizin motivasyonunuzu büyütecektir. İş hayatında artık önünüz açılmakta. Beklentilerinizi elde edebileceğiniz bu süreç, t irşatları büyütebileceğinizi de anlatmakta. Haziran ayında Uranüs ile birleşecek olan Jüpiter, sosyal boyutu olan konularda, arkadaşlıklarda ve işten gelen imkanlarda ani artışlar ve sürprizler getirmekte.

 

Hayatınızı etkileyecek bir olumlu döneni ise Uranüs’le devam ediyor. Bu gezegen ani ye beklenmeyeni getiren yanları ile sizin onuncu evinizde ilerlemekte idi. Ani sürprizlerle, kariyerde değişiklikler ve çalkantılı bir yedi yıl yaşadınız. Artık Uranüs sizi 11’inci evinizde daha farklı bir noktaya taşıyacaktır. Sosyal hayatınızda çok canlı ve cesur olabilirsiniz. Ancak arkadaşlıkların ve dostlukların size katacağı yeniliklere açık durmalısınız. Özellikle içinde yer alacağınız gruplarda beklenmeyen değişiktiler hayatınıza girecektir, 11’inci eviniz olan Koç’un cesur ve dinamik yapısını içinize sindirmeli ve kendinize yer açmalısınız.

 

Daha farklı gruplar içerisinde bir rol alabilirsiniz. Ancak zekanızla ve zihinsel donanımınızla kendi farkınızı ortaya koyabilmeniz lazım. Daha fazla takım çalışmalarına yönelmek ve başkaları ile paylaşım içinde olmak önem kazanacaktır. Zira bu alan tek başına olamayacağınız kolektif bir alandır. Bu nedenle birtakım rekabetler ve ego savaşları içine girmekten sakınmanız gerek. Bütün bunların dışında ileriye dönük planlarınızda beklenmedik değişiklikler olabilir. Kararlarınızın yönü aniden değişecektir. Başkaları adına çalışmalar da bu süreçte hareketlilik kazanacaktır.

 

Bir arada olduğunuz kişilerle uyum ve paylaşıma açık durmalısınız. Bu sayede daha verimli çalışmalar yapabilirsiniz. Yenilikleri denemek ve topluma faydalı bir hale getirmek başarılarınızı destekleyecektir. Geleceğe bakış açınızda ise sizi harekete geçiren farklı gelişmeler var. Belki hayatınıza girecek yeni kişilerden etkileneceksiniz. Onların size katacağı çok farklı düşüncelerle yeni bir yol bulabilirsiniz.

 

2008’den bu yana ortaklaşa finansal konular, krediler, miras gibi para durumunuzu yakından etkileyen konular içinde daha kararlı ve sorumlu bir mizaç içindesiniz. Bu alanlarda alabileceğiniz sorumluluklar artmakta. Bu yönüyle, değişimler ve yeni koşullar hayatınızı Ocak 2008’den itibaren sizi etkilemeye başlamış olmalı. Ortaklıklarla ilgili para konuları, başkalarının maddi imkanları odak noktası haline gelmekte. Sizi duygusal anlamda da bağlayan ilişkiler yolu ile zorluklar söz konusu. Ayrıca manevi bağlarınız açısından çok zorlanabilirsiniz. Güven arayışındaki beklentileriniz hayatınızın yönünü değiştirmeye başlamakta. Finansal zorluklar altına girebilirsiniz ve sorumluluklarınız artabilir.

 

Özellikle ortak yatırımlar ve borçlar sizin önceliğiniz olmalı. Bu alana daha dikkatli bakmalı ve ciddi davranmalısınız. Aşırı risk ve büyük beklentiler başınızı derde sokabilir. Yaşayacağınız krizi büyütebilir. Kuralları başkalarının koyacağı şartlar karşısında zorlanabilirsiniz. Aşın hırsın size getireceği zararları görmek durumundasınız. Siz, ortak yatırımlarınızı yeniden yapılandırmaya ve var olanı bırakmaya çalışmalısınız. Ortaklıklarınıza daha kurumsal bir zemin hazırlamanız söz konusu. Bu durumu bir fırsata çevirmek için zamanınız var. Ortaklıklarınızda daha fazla güç mücadelesi içine girmek ya da manipüle edici olaylarla karşılaşmanız söz konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir