Aşk hayatınızı farklı bir noktaya taşımaktasınız. 29 Ekim 2012’den bu yana aşk ve yaratıcılık evinizde ilerlemeye başlayan Satürn, bu alana ciddiyet getirmekte. İlk etapta 14 Ocak’a kadar size etkilerini yaşatacak. Artık başkaları ile ilişkileriniz yeni form kazanmakta. Kendinizi dışa yansıtma biçiminiz ve ilişkilere olan yaklaşımınız test altında. Aşk ve Aşka olan yaklaşımınızı daha ciddiye almak durumundasınız. Karşınızdaki kişiler sizi anlamakta zorluk çekebilirler.

 

İlişkilerde bazı soğukluklar ve eksiklikler öne çıkabilir. Özellikle kendi eksiklerinizle yüzleşmek ve toparlanmak durumundasınız. Bu iki buçuk yıllık süreçte gereksiz gördüğünüz aşkları geride bırakabilirsiniz. Bu dönemde yine aşkı ve duygusal ilişkileri yeniden gözden geçirmek durumundasınız. Aşktan kaçmak isteyeceğiniz dönemler olacaktır. Belki kendinizden olgun biri ile aşk ilişkisi ortaya çıkabilir. Bu ilişkiden çok şey Öğrenebilirsiniz. Her şeye rağmen Satürn, Terazi’nin açık esnek, ve objektif yanlarını kullanarak aşk ve keyiflerden daha fazla pay alabilirsiniz. Satürn’ün üzerinizdeki baskısı ve sekizinci evdeki Plüton eşliğinde duygusal hayatınızın yanı sıra aşk beraberlikleriniz büyük bir değişime doğru ilerlemekte olacak.

 

20 Ocak-15 Şubat arasında aşk ve ilişkilerde ilk zorlu süreciniz öne çıkmakta. Bu dönemde mücadele ederken, olayları akışına bırakmalısınız. 21 Temmuz’a kadar aşkta içinizden geldiği gibi yaşama şansınız var. 25 Nisan-19 Mayıs arası Venüs, birinci evinizde ilerleyecek. İlişkilerinizde son derece hevesli ve girişken olacaksınız. Dikkat çekmenize gerek kalmadan başkalarını etkileyebilirsiniz. Daha yüzeysel ilişkiler ve zihinsel paylaşımlar sizin merakınızı uyandıracaktır. İlişkilerinizde çift durumlar yaşama olasılığınız öne çıkabilir.

 

6-9 Mayıs’ta, Venüs/Mars etkisi ile cesaretiniz artıyor. Kendinizi aşka çok yakın hissedebilirsiniz. Başkalarının size olan ilgisi bu günlerde artacaktır. Dışa dönük ve keyifli beraberlikler dikkat çekebilir. 30 Temmuz-2 Ağustos aşk hayatınız biraz zorlanmakta. Kendinizi tam olarak ifade etmekte zorlanabilirsiniz. İlişkilerinizde mücadele ve engeller çıkabilir. Pek keyif alabileceğiniz günler olmayacak. Zira bu dönemde artık Satürn sizi tamamen etkilemeye başlıyor.

 

7-9 Ağustos’taki Venüs/Satürn birleşimi, aşkın ve sevginin sorumluluk gerektiren yanlarını size hatırlatıyor. İşte bu etki sizi biraz düşünmeye zorlayacaktır. Paylaşımlarınızdaki eksiklikleri burada görebilirsiniz. 16-22 Ağustos’taki Venüs/Mars etkisi ile, kendinizi aşka kolay bırakabilirsiniz. İçinizden geldiği gibi davranmak ve heyecanlara açık olmak söz konusu.

 

8 Ekim’de Venüs geri giderken aşk hayatınız ve ilişkileriniz üzerinde tekrar durabilirsiniz. Özellikle 8-30 Kasım dönemi, kendinizi sorgulamak durumundasınız. Yolunda gitmeyen şeyleri düzeltmek ve ilişkilerdeki eksiklerinizi yakalama şansınız olacak. 28 Ekim tarihinde Mars da ilişkiler evinizde olacak. İlişkiler ve evlilik konusunda hızlı bir dönem geçirebilirsiniz. Tek başınıza ilişkilerinizi kontrol etmeniz kolay değil. Daha fazla paylaşım ve işbirliği geliştirmelisiniz. Sizi gergin kılan gelişmelere ise akılcı yaklaşmalısınız.

 

22 Aralık’ta ilişkilerin duygusal yanı sizi ilgilendirmeye başlıyor. Eşle olabilecek gerginlikler sizi huzursuz edebilir, 28-30 Aralık tarihleri ise Mars/Satürn etkisi ile çok zorlanabilirsiniz. Aşk ya da evlilik hayatınızda engeller öne çıkabilir. Daha çok duygusal paylaşımlar sizi zorlayacaktır. Bu süreçte eşin duygusal durumuna karşı daha duyarlı olmalısınız. Aynı zamanda kendi duygularınızı karşınızdaki kişiye aktarmak için daha fazla çaba göstermelisiniz. Üzerinizdeki baskı artabilir.

 

Zira Plüton sizin sekizinci evinizde duygusal paylaşımlarınız adına pek çok mücadele getirmekte. Belki bu kısa süreçlerde sizin kendi duygularınıza göz atmanız gerekecek. Yine eşinizin duygusal durumundaki değişim, sizi bir mücadele içine çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir