Druidler, Kelt çok tanrıcılığında genellikle Alplerin kuzeyinde ve Britanya Adaları’nda var olan antik Kelt topluluklarındaki rahip sınıfı. Druid uygulamaları Yunanların “Keltoi” ve “Galatai” Romalıların “Gaul” dedikleri tüm yerli kabilelerin kültürünün bir parçasıydı. Druidler rahiplik, şifacılık, alimlik ve büyü gibi görevleri kendilerinde bir araya getirmişlerdi. Druid kelimesinin kökeni muhtemelen Keltler tarafından uygulanan ağaç büyüsüne kadar geri gitmektedir. “Deru” kelimesi “sağlam, katı, sabit olmak” anlamına gelir. Kelime ağaçlar için kullanılır hale gelmiştir. Batı dillerindeki tree, truce, true, truth, troth, betroth, duress, endure, drupe gibi kelimelerin kökeni de “Deru” sözcüğüne kadar geri gitmektedir.

 

Druid büyüleri bir başka değişle Kelt büyüleri çok meşhur büyülerdir. Örneğin, İnternet ortamında; Ayakkabılarınızın altına (her ikisine de) 888 sayısını siyah koyu bir kalemle yazın, şans getirir şeklinde bir çok açıklama var. Bu büyülerin Druid büyüleri olduğu iddia edilmektedir. Halbuki Druid büyülerini hazırlamak bu kadar basit değildir. Yapılan Arkeolojik kazılarda Druidlere ait bir çok eser bulunmuştur. Bu eserlerin içinde büyü ve büyücü malzemeleri de mevcuttur. Druid büyüleri Avrupa çok yaygındır. İşte Druid büyülerine bir kaç örnek…

 

 

Druid büyüleri çeşitli ayinlerle ıssız yerlerde hazırlanır ve bir çeşit kara büyüdür. Druidler dini ayinler, rahipler, şifacılık ve büyü gibi konularda çok ileri topluluklardı. Druid büyüleri öyle kulaktan dolma bilgilerle yada internet büyü tarifi okuyarak yapılmaz, yapılamaz, çünkü büyü yapmak helede Druid büyüsü yapmak o kadar kolay bir iş değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir