Koç ve yükselen Koçlar: 27 Ocak’ta Aslan Dolunayı size kutlama gibi  birçok  etkinlikte bulunmanızı sağlayarak sosyal hayatınızı şarj edecektir. Bu süreç partiler için harika bir zaman.  Hislerin saklanmadığı, duyguların olduğu gibi ortaya konulduğu bir zamandır. İnsan, gerçek kendini ortaya koymak ve hakikatini bilmek ister. Sevgiliye, sevilenlere, eşe dosta karşı açık, samimi ve çok duygulu olunur. Fazla açıklık bazı kişilere ters etki yapabilir. Bu da sizin arkadaşlarınızı yeniden gözden geçirmeniz anlamına gelebilir. Aşk, sevgi ile ilgili konularda her zamankinden daha derin hissi tecrübeler yaşanır ve bu kişilerle ciddi gelişmeler doğar. Fakat kötü bir yanı, o kişiyi fazlaca sahiplenerek kontrolü arttırmaktır. Bu arada kendi hisleriniz öylesine yoğun bir şekilde sarmıştır ki, onun hislerinin hiç değeri kalmamıştır adeta. Bu hal sevdiğinizi isyan ettirirse hatayı kendinizde aramalısınız Bu Dolunay koruma, himaye etme, besleme ihtiyacını harekete geçirecektir. Birilerine bakma ihtiyacı doğabilir. Bu, çocuklara veya kadınlara yönelik olur. Sevdiğiniz kişilerle aranız düzebilir, romantizm zamanıdır ve seks faktörünü kullanmadan duygularla pozitif gelişmeler yakalamak için bir fırsat sayılır.

 

Boğa ve yükselen Boğalar: Ev ve aile hayatı 27 Ocak Aslan Dolunayı ile destek alacak.  Sevdiklerinizle birlikte olun  ve biraz oynayarak eğlencenin tadını çıkarın! Evinize kapanıp size keyif veren şeyler yapmak bu ihtiyacınızı karşılamanızı sağlayacaktır.Ayrıca, kendi içi dünyanıza dönüp davranış kalıplarınızı, olaylara bakış açınızı ve yaklaşımlarınızı, hislerinizi, yaşadığınız dünyaya verdiğiniz duygusal tepkileri incelemek için uygun bir dönem. Kişiliğinizin çoğu zaman gizli kalmış olan unsurlarını gün ışığına çıkarmaya çalışabilirsiniz. Öte yandan, hiçbir değeri olmadığını ve size hiçbir şey kazandırmayacağını anladığınız bu unsurlarla uğraşmak sizi bunaltabilir. Eğer kendinizi incelerken bilinçli ve mantıklı davranırsanız bu tür bir sıkıntı yaşama olasılığınız azalır, çünkü kendinizle ilgili keşfettiğiniz yeni şeyleri daha dikkatli bir biçimde değerlendirebilirsiniz ve hemen önemsiz, gereksiz deyip bir kenara atmazsınız.Bu dönemde, alışkanlıklarınızın veya geçmişteki deneyimlerinizin bugün hayatınızı ne şekilde etkilediği ve yönlendirdiği dikkatinizden kaçmayacak. Bu gerçeğin farkına varmanızı sağlayacak olaylar yaşayacaksınız. Muhtemelen hem ilişkiler hem de eşyalarınız konusunda kendinizi her zamankinden daha sahiplenici hissedeceksiniz. Bu dönemin etkisi altındayken yalnız kalmaktan ve dışlanmaktan çok korkarsınız ve bu korku, sahip olduğunuz şeylere daha sıkı sarılmanıza yol açar. Öte yandan, sahiplendiğiniz şeyi sırf bu yüzden kaybetme olasılığınız da var. Kaybetmekten korktuğunuz şeyleri özgür bırakmaya çalışırsanız onları elinizde tutma şansınız artacaktır.

 

İkizler ve yükselen İkizler: Bu Dolunay zamanı sözleriniz güçlü ve büyüleyici olacak , iletişim becerileriniz artacaktır. Bu yüzden bir konuşma, sunum ya da bir iş görüşmesine gitmek için harika bir zaman olacaktır. Kitap yazmak için de destek alacaksınız gökyüzünden. Ayrıca romantik konuşmalar için iyi bir zaman. Duygularınızı kontrol altında tutmayı ve tarafsızlığınızı korumayı başarabilirseniz, bu dönemde gerçekten çok anlamlı ve değerli sohbetler gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yengeç ve yükselen Yengeçler: Aslandaki Dolunay mali evinizde olumlu şekilde parlayacak. Maddi tazminat veya ödül gibi bir şeyler kazanabilirsiniz. Parasal konular ön planda olacaktır. Bir şeyler satın almak için para harcayabiliriz. Sadece bir şeylere sahip olmak için hareket etmemeliyiz. Sonradan pişman olacağımız alışverişlerden kaçınmalıyız. Paranın değerini bilmeli, bütçemizi korumaya çalışmalıyız.

 

Aslan ve yükselen Aslan: Burcunuzda olacak Dolunay ile parlama zamanı! Dolunay enerjinizi yükseltecek ve başkalarını da bu manyetizminiz ile bayağı etkileyeceksiniz. Dikkat çekici olabilir ve istediğiniz yönde ilerleyebilirsiniz. Hızlı ve kararlı adımlarla hedeflerinize odaklanabileceksiniz. Yapıcı yanlarınız girişimleriniz konusunda size şans getirecektir Duygusal tepkilerimizi saklayamayacağımız, iniş çıkışlarımızı net bir şekilde yaşayacağımız zamanlar. Aşırı hassas, alıngan ve değişken olabiliriz. Korumacı, anaç, domestik yanlarımız ortaya çıkacaktır. Çevrenizdeki insanların halini, hissettiklerini daha kolay algılayacak, onları sevimli görüp, her halleriyle kabul edebilirsiniz. Aynı zamanda etrafa yaydığınız bu duygulu enerji, çevrenizdekilerin sizi sıcak, sevecen ve sempatik algılamalarına yol açacaktır.

 

Başak ve yükselen Başaklar: Aslandaki Dolunay sizin için bir kutlama havasında olacak. Yüksek bir güç kaynağına bağlanarak başkalarına da ilham kaynağı olacaksınız. Bu dönemde, özellikle de duygularınıza ve düşüncelerinize yeteri kadar güvenmiyorsanız onları kendinize saklama eğilimi gösterebilirsiniz. Her türlü mistik ve ruhani disiplinle ilgilenmek için çok uygun bir dönemdesiniz çünkü onları sadece aklınızla değil, ruhunuzla da anlayıp özümseyebilirsiniz. Ruh eşinizle karşılaşma yaşanabilir bu arada.

 

Terazi ve yükselen Teraziler: Aslandaki Dolunay sosyal bakımdan sizi bayağı bir meşgul edecektir. Arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçirip çok eğleneceksiniz tadını çıkarın. Sizin için bu sıralar iyi bir mola olacak aynı zamanda.  Arkadaşlarımızla beraber olmaktan, çeşitli toplantı, seminer ya da konuşmada bulunmaktan çok hoşlandığımız zamanlardır. Birbirimize bilgi aktarır, öğütler verir, gelecek günler hakkındaki planlarımızı paylaşırız. Birlikte çalışmak, ekip oluşturmak adına oldukça istekli davranırız. Arkadaşlarınızla duygusal bağlantılar kurmaya çok ihtiyaç duyduğunuz bir döneme işaret ediyor olabilir. Eğer arkadaşınıza her zamankinden daha önemli, duygusal derinliği olan bir şey söylemeniz gerekiyorsa, ya da onun size böyle bir şey söylemesi gerekiyorsa şimdi tam zamanı. Bu dönemde arkadaşlarınızla ilişkileriniz çok daha güçlü ve sağlamdır. Eğer bu dönemde kendinizi mutsuz veya baskı altında hissediyorsanız, çocukluğunuza ait olumsuz ve tatsız anılar canlanabilir ve bu durum, arkadaşlarınızla aranızdaki ilişkiyi kötü etkileyebilir. Bu dönemde, geleceğinize yönelik bütün hedeflerinizi gözden geçirin. Geçmişten gelen ve artık hiçbir geçerliliği kalmamış olan, şu an içinde bulunduğunuz duruma uymayan bazı duygu ve düşüncelerin etkisinde kalarak belirlediğiniz birtakım hedefleriniz olup olmadığına bakın. Eğer varsa bunları değiştirmek için neler yapabileceğinizi düşünün.

 

Akrep ve yükselen Akrepler: Aslandaki Dolunay sizi kariyer anlamında parlatıyor. İş yerinde ve kariyerinizde iyi bir potansiyele sahip olacaksınız.  getiriyor.  Daha çok sorumluluk sahibi olma, mesai arkadaşlarıyla olan ilişkilerde kontrollü davranabilme, belki de iş konusunda beraber çalışılan kişilere yardım etme böylece daha iyi bir çalışma ortamı yaratma mümkün olabilir. İş arkadaşlarınıza hissi bağlılık oluşabilir. O toplumda nasıl bir yeriniz olduğu, bu konuda insanların hakkınızda ne düşündüğü konusunda hassasiyet artacaktır. Bir diğer açıdan ise bu dönem bir imtihan olabilir. Saklanılan duygular, hazmedilmeyen konular, öyle hissedilmediği halde rol yaparak örtülmeye çalışılan düşünceler varsa bir vesile ile bunların ortaya dökülmesi mümkün olabilir.

 

Yay ve yükselen Yaylar: Aslandaki Dolunay seyahat, felsefe ve yüksek öğretim adına parlayacak sizin için.Yurt dışına önemli seyahatler gerçekleştirebilirsiniz. Başka ülkeden biri ile bir ilişkiye başlamanız mümkün olacağı kadar aynı zamanda eşiniz ile çok güzel seyahat deneyimleri paylaşmak içinde harika bir zamandasınız.  Duygusal olarak kendimizi daha rahat, iyimser ve hoşgörülü buluruz. Her işin bir sırrı olduğuna inanarak, daha pozitif davranırız. Dini duygularımız, adalet, hak anlayışımız artmıştır. En çok ilahi adalete güvensek de, hukuksal konulardaki sorunlarımıza yoğunlaşabiliriz.Bu dönemde, günlük hayatınızın monotonluğundan kurtulup bir yerlere gitmek isteyebilir, bu isteğinizin altında ne gibi sebepler yattığını anlamayabilirsiniz. Sadece içinizden bunu yapmak gelir. Bastırılması zor bir istektir. İçinde bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmanın birden çok yolu vardır. Gerçek dünyada farklı bir yere gidebileceğiniz gibi, bunu zihninizde de gerçekleştirebilirsiniz. Bu dönemde, kitapları ve benzeri kaynakları kullanarak çalışmak veya zihninizde seyahate çıkmak daha uygun olacaktır, çünkü böylece hem tanıdığınız ve kendinizi güvende hissettiğiniz ortamdan uzaklaşmamış, hem de çok farklı konular, çok farklı yerler ve olaylarla ilgilenmiş olursunuz. Ayrıca, yenilikçi, devrimci görüş ve fikirlerle ilgilenmek, içinizdeki reform isteğini ve heyecan ihtiyacını bir noktaya kadar tatmin etmenize yardımcı olabilir.

 

Oğlak ve yükselen Oğlak: Aslan’daki Dolunay sizin bilinçaltınız içine biraz ışık tutarak sizi aydınlatacaktır.Ayrıca sanatsal konularda ilham almak içinde mükemmel bir zaman. Romantik duygular içinde olacaksınız ayrıca. Üzerinizde çok güçlü ve şiddetli etkileri olabilecek insanlarla karşılaşır, onlarla beraber kalabilirsiniz. Ruh haliniz, duygularınız her zamanki normal halinden çok farklıdır. Kendinizi tanıyamaz, ben gerçekten bu muyum, diye kendi kendinize sorabilirsiniz. Bu süre boyunca duygularınızın kolayca etkilendiğine şahit olabilirsiniz. Gizli kalmış şeyleri kurcalamaktan, kabuk tutmuş yarayı kanatmaktan zevk alabiliriz. Başkasına ait olan bir şeyi isteyebilirsiniz ya da biriyle ortak kullandığınız, her ikinize de ait olan bir şeyde daha fazla söz hakkı ve kontrol yetkisi isteyebilirsiniz. Her iki durumda da, söz konusu nesneyi veya kaynağı sahiplenmeye hakkınız olmadığını, bunu yapmaya kalkarsanız sorun çıkacağını asla unutmamalısınız.

 

Kova ve yükselen Kovalar: Aslan Dolunayı ilişkileriniz için romantik ve eğlenceli bir atmosfer yaratmakta sizin için. Dışarı çıkmak ve arkadaşlarınızla , sevdiklerinizle sosyalleşmek için harika bir zaman. Aşk bakımında özel birileri ile karşılaşabilir ve ayrıca mevcut ilişkinizde romantik duygularınızda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hayatınızda çocuklar varsa, özellikle onlarla oyun oynamak ve bu zamanda onlarla yaratıcı projeler içine katılmaktan keyif alacaksınız. Dikkatinizi, kendinizi çok daha duygusal bir biçimde ifade ettiğiniz en samimi ilişkilerinize yoğunlaşacaksınız. Bu dönem evlilikler, rakiplerle ilişkiler ve duygusal nedenle dayanan benzeri ilişkiler üzerinizde etkisi var. Sevdiklerinize, ortaklarınıza her zamankinden daha fazla önem vereceksiniz, çünkü size yalnız olmadığınızı hissettirecek, destek olacak ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaklar. Siz de onların kendilerini aynı şekilde hissetmeleri için elinizden geleni yapacaksınız. Öte yandan, eğer şu an kötü bir ruh hali içindeyseniz, bu dönemin etkisiyle aşırı derecede kıskanç ve sahiplenici olabilirsiniz. Sevdiklerinize karşı düşüncesizce davranabilirsiniz.Bu dönemde insanlarla aranızdaki anlaşmazlıklar genellikle duygusal nedenlere dayanır. Tarafsız düşünmekte ve olaylara dışarıdan bakmakta çok zorlanırsınız. Bu durum, rakibinizin duygularınızla oynamak suretiyle sizi kendi kontrolü altına almasını kolaylaştırır.

 

Balık ve yükselen Balıklar: Aslan’daki Dolunay sağlık ve günlük hayatınıza ışıkları ile dolu dolu geliyor.  Hatta ev işleri daha eğlenceli hale getirecek ve çok yüksek bir enerjiye sahip olmanızı sağlayacak. Tedaviler , diyet için harika bir zamandasınız. Görünüşünüzde bir ışıltı olacağı için gelecek iltifatlara hazırlıklı olun.  Bu dönemde duygularınızı ortaya koyma eğilimi görülecektir.. İhtiyaçlar, kişinin bakış açısı ne yönde ise, nasıl görülüyorsa doğrudan o şekilde ele alınır. Duygular uygun bir şekilde açıklanabilirse negatif baskıdan kurtulmak mümkün olur. Dikkatler; ev işleri, ev bakımı, temizlik, çalışma ortamına çevrilecektir. Bu konularda genel organizasyonlar, değişiklikler yapmak, bazı şeyleri yenilemek ihtiyacı doğabilir. İçinde bulunduğunuz duruma uygun olup olmamalarına bakmaksızın duygularınızı bastırmayıp açıkça ifade etmeniz çok daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir