Ünlü yapımcı Hakan Çeray’ın hazırlayıp sunduğu ve her Cuma saat 20:00’de TR 1 Tv’den canlı olarak yayınlanan Sırlar programında define ve defineciliğe dair bütün sırlar çözüldü. Astrolog Medyum Kağan, As Dedektör A.Ş’nin sahibi Recep Bozdemir, Araştırmacı Yazar Koray Kamacı, Araştırmacı Atilla Demiral ve Tarihçi Mehmet Berk Yaltırık’ın konuk olduğu sırlar programı gündeme damgasını vurdu. Sırlar 08 Kasım 2013 İzlemek için tıklayın

 

Medyum Kağan definecileri şaşkına çevirdi

Sırlar programına Manisa ve Balıkesir’den canlı telefon bağlantısıyla katılan 2 seyirci Astrolog Medyum Kağan’ın yorumları karşısında şaşkına döndü. Medyum Kağan canlı yayına bağlanan 2 seyircininde nerede ve nasıl define aradıklarını tek tek anlattı. Medyum Kağan’ın yaptığı yorumlar karşısında şaşkına dönen defineciler ”Medyum Kağan için bunu bilmek çocuk oyuncağı aynen anlattıkları doğru.” derken, stüdyo konukları da şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Definecileri şaşkına döndüğü o anları izlemek için tıklayın

 

160 Ton Bizans hazinesi nerede?

Ünlü yapımcı Hakan Çeray ”Biliyorsunuz 1453’de İstanbul fethedildiği zaman Ayasofya’ya ilk Fatih Sultan Mehmet girdi ve hayal kırıklığına uğradı çünkü ne Ayasofya’da nede başka bir yerde bir tek Bizans altını bulunmadı. Peki tarihi kayıtlarda adı geçen 160 ton Bizans hazinesi nerede?” dedi ve ekledi. ”Biz bu konuyu anlatan bir dizi film çektik ve başımıza gelmeyen kalmadı, diziye ait bölümlerin yer aldığı hartdiskler yandı bazı hartdisklerde çalındı. Defineler tılsımlı mı?” dedi.

 

Danyal Peygamber’in mezarını biz bulduk!

Programa canlı telefon bağlantısıyla Ankara’dan katılan Taner Taylan ”Bizim madencilik şirketimiz ve jeofizik cihazlarımız var. Bu cihazları müze ve üniversitelerin yaptığı arkeolojik kazılarda kullanıyoruz. Tarsus’da yürütülen arkeolojik bir çalışmada bu cihazlarla Danyal Peygamber’in mezarını bulduk ve bu mezar şuan ziyarete açıldı. Bütün basında haberleri çıktı.” dedi. Haberin videosu için tıklayın

 

Muafız cinler defineleri sahiplenir

Araştırmacı Yazar Koray Kamacı ”Defineleri cinlerin sahiplendiğini biliyoruz. Gömüldükten 100 yıl sonra defineyi cinler sahiplenir ve bu defineleri cinlerin muhafızları korur veya define gömenler o definenin korunması için büyü yaparlar bunlar bilinen gerçekler.” dedi.

 

Türkiye’de en az 1 Milyon defineci var

As Dedektör A.Ş’nin sahibi Recep Bozdemir ”Ülkemizde en az 1 Milyon defineci var! Bize toplumun her kesiminden insanlar dedektör almak için geliyor. 1984 Yılına ait yasalarla defineciler mağdur oluyor, Avrupa ve Amerika’da olduğu gibi definecilere özel yasalar çıkarılmalı, biz bu konuda definem.org adlı web sitesi üzerinden 1 Milyon imza toplamak için imza kampanyası başlattık. Söz konusu bu imzaları TBMM’ne sunacağız. Definecilere ”Bu dedektör 10 metreden derinliğindeki hazineyi bulur.” diyen dedektör satıcılarına inanmasınlar en iyi dedektör taş çatlasın 1-2 metreden derinliğindeki hazineleri algılar.” dedi.

 

Hitler’in hazineleri İsviçre’de

Araştırmacı Atilla Demiral ”Biliyorsunuz ki; Hitler, Yahudilerin bütün altınlarını yağmaladı bu hazineler bulunmadı peki nerede? Bir kısmı Türkiye’de olabilir mi? Geçen hafta İsviçre, altınların bir kısmının kendilerinde olduğunu kabul etti ve İsrail’e iade edeceklerini açıkladı.” dedi.

 

Mezar kazanlar lanetlenir!

Tarihçi Mehmet Berk Yaltırık ”Orta Asya’dan beri hep bir söylem vardır, mezar kazmak, mezar hırsızlığı, at hırsızlığı gibi kabul edilmiştir ve mezar kazanların lanetlendiği söylenir. Her kayadaki işaret define işareti değildir, çeteciler yada efeler çatışmada öldükleri zaman arkadaşları, vurulduğu yerdeki bir kayaya nişan çizerlerdi. Bunun örnekleri çoktur Anadolu’da.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir