Medyum Kağan
Medyum Kağan
Cinler ne yer ne içerler?
Cinler ne yer ne içerler?
Cinlerde insanlar gibi yer içer, doğar yaşar ve ölürler. Besmele çekilmeden oturulan her sofradaki yiyecekleri cinlerde yerler. Cinlerin yiyeceklerinin başında kemik ve hayvan dışkıları...
6 Ocak 2013 07:27
Font1 Font2 Font3 Font4
Medyum Kağan

Cinlerde insanlar gibi yer içer, doğar yaşar ve ölürler. Besmele çekilmeden oturulan her sofradaki yiyecekleri cinlerde yerler. Cinlerin yiyeceklerinin başında kemik ve hayvan dışkıları gelir. Soğan, sarımsak ve kabukları da cinlerin yiyecekleridir. Kaynak; (İmam-ı Şibli, Cinlerin Esrarı, Takdim Bölümü : 94 ve M. Abdülfettah Şahin, İnancın Gölgesinde: 1/146; İmam-ı Şibli, Cinlerin Esrarı, 107)

 

Cinler, Peygamber Efendimiz (s.a.v)’e yiyeceklerini sormuşlar. Peygamberimiz’de;

“Elinize geçen, üzerine Allah’ın ismi zikredilmiş her kemik, olabildiği kadar bol etli olarak sizindir. Her deve ve at mayısı da hayvanlarınızın yemidir.” buyurmuştur.

 

Bundan dolayı da Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur;

“Sakın bu iki şeyle (kemik ve kuru hayvan mayısı) abdest bozduktan sonra istinca etmeyin, çünkü onlar (cinnî olan) din kardeşlerinizin yiyecekleridir.” diye Sahabe Efendilerimize tenbihte bulunmuştur. Kaynak; (Müslim, Salat 150 (450) Tirmizi, Tefsir, Ahkâf 32 ve 54 İmam-ı Şibli, Cinlerin Esrarı, 96)

 

Besmele Yüce Allah’ın mührü olduğu için, Besmele çekilerek konulan yada Besmele çekilerek yenen hiç bir yiyeceğe cinler dokunamaz. Cinler koku yolu nefsani olarak doydukları içinde Besmele çekilmeden yenen yemekleri ağızlarında çevirerek geri tükürürler.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa