Cinler insanlara vesvese vererek musallat olurlar. 18 yıllık mesleki hayatımda cinlerin kendisine musallat olduğunu iddia eden binlerce insanla karşılaştım. Bu sorunlarla boğuşan insanlar genelde kendi iradesi dışında hareket ederler. Sürekli bazı sesler duyarlar belli noktalara odaklanıp, sürekli aynı yere bakarlar. Orada ne var? diye sorduğunuz da ise size ”işte orda bana bakıyor” gibi cevap verirler. Bu sorun genelde vesvese ile başlar, çünkü musallat olan bedensiz varlıklar insana sürekli ”o seni aldatıyor, falan sana yalan söylüyor, filan sana kötülük yapacak gibi vesveseler verir. Bu illetin içine düşen kişilerdeki bu vesvese her geçen gün giderek çoğalır ve takıntı saplantı haline gelir hatta bazıları da kendi kendine konuşmaya başlarlar. Kuran-ı Kerim’de cinlerin insanlara vesvese verdiği şöyle anlatılır.

 

De ki: İnsanların Rabbine sığınırım. İnsanların Malikine, İnsanların (gerçek) İlahına; “Sinsice, kalplere vesvese ve şüphe düşürüp duran” vesvesecinin şerrinden. Ki o, insanların gögüslerine vesvese verir (içlerine kuşku, kuruntu fısıldar); Gerçek cinlerden, gerekse insanlardan. (olan her hannas’tan Allah’a sığınırım).” (Nas Suresi, 1-6) Bu ayetlerden de anlaşıldığı üzere cinler insanların kalplerine vesvese vermektedir. Yüce Allah Bakara Suresi’nin 275. Ayetinde şöyle buyurmuştur. ”Faiz yiyenler mahşer günü, kabirlerinden cinlerin çarptığı kişiler gibi çıkarlar” Bu ayettende anlaşılacağı gibi cinler insanlara musallat olurlar.

 

Peygamber Efendimiz(SAV) ” Şeytan insanoğlunun damarlarındaki kana karışıp, kan gibi akar. ” buyurmuşlardır. Çünkü, cinler insan beynine hulûl etme kabiliyetine sahiptirler. Hatta etki altına aldıkları kişiye bazı bilgilerde verebilirler. Onların insan bedenine girip, beynine yerleştikleri tevatüren doğrudur. Cinlerin kötüleri, insanın bedenine ve aklına verdiği zarar, ilk çağlardan beri iyi bilinir. Şeyh Abdülaziz Bin Baz; Cin çarpmasının Kur’an-ı Kerim ile tedavi edilmesinin caiz olduğunu kaydetmiştir. Bu da şeytanın insanı çarpması olayının doğru olduğunu gösteren bir başka delildir.

 

Cinler insanlara musallat olup, musallat oldukları insanın beynine hükmederen o insanın iradesini tamamen ele alırlar. Musallat vesvese ile başlayıp, takıntı ile devam ederek şizofrene kadar gidebilir. Cinler musallat oldukları insanların beynini ele geçirerek, psikolojisini bozarlar. Musallat olan cinler, musallat oldukları insana o insanın yakınlarıyla ilgili kimsenin bilmediği bilgiler verirler. Burada cinlerin amacı musallat oldukları insanı yakınlarına karşı haklı çıkartıp kendilerini belli ederek üstünlük sağlamak istemeleridir. Bu hastalar ne tıbbi ne de ilmi tedaviyi asla kabul etmezler, abuk subuk konuşurlar, aşırı sigara içerler, uyurken sürekli konuşurlar, bağırarak birden uyanırlar, saldırgan olurlar, temizliği unuturlar, ellerini bile zorla yıkatırsınız, bazılarında da ise temizlik hastalığı başlar, sürekli aynı yeri silerler, hergün defalarca banyo yaparlar, ellerini uzun süre yıkarlar, banyo ve tuvalette çok uzun süre kalırlar, kendilerini bir başkası gibi sanarlar, her şeyden şüphe ederler, sinir krizleri gibi krizler geçirirler, elleri ve ayakları kitlenir, ağızları yüzleri döner, çevrelerindeki bazı insanları kendine düşman olarak görürler, sanki biriyle sohbet ediyormuş gibi sürekli konuşurlar, bazıları da kendini odasına kapatır ve hiç dışarı çıkmazlar, bazılarıda sürekli dua okuyup, gece gündüz namaz kılarlar. Bu hastaları kriz geçirdikleri zaman 5-6 kişi bile zapdedemez. İçlerinde, Bakırköy ve Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde hücrede bile zapdedilemeyenleri bile var.

 

Bu hastaların bir çoğu cinlerle evlendiklerini söyler, yatakta yatarken bile, sanki bir kadınla birlikte oluyormuş gibi müstehcen hareketler yaparak o cinle birlikte olurlar. Bütün bunları yıllardır hasta yakınlarından görüp duydum ve hastalarımda defalarca kendim bizzat şahit oldum. Bu hastaların yukarıda da belirttiğim gibi manevi olarak tedavileri mümkün bu tedavi de musallat olan cini, musallat olduğu insandan uzaklaştırarak mümkün olmaktadır. İslam dünyasında bu tür hastalar, ayet, dua, vefk gibi usüllerle tedavi edilirken, Amerika’da da ayinlerle tedavi edilmektedir. Gayri müslümlerde cinlerin adı hortlak ve hayalet olarak bilinmektedir. Onlara göre hayalet ve hortlakları uzaklaştırdıkları şeytan çıkarma ayinlerini D-Smart 65. kanalda Discovery ID Tv’de Hayalet Hikayeleri programında izleyebilirsiniz. (yakında internet sitemizde de bu programın videolarını yayınlayacağız.) Bu konuda dünyada ilk olarak Çeçenistan’da bizzat Çeçen Cumhurbaşkanı tarafından kurulmuş, cinlerin musallat olduğu insanların tedavi edildiği Cin hastanesi bile var. Cin hastanesinin detaylarını internet sitemizde de bulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir