Medyum Kağan
Medyum Kağan
Çin ve Batı Astrolojisi
Çin ve Batı Astrolojisi
Çin ve Batı Astrolojisi. Klasik Astroloji'de horoskopun 12 evi gibi Çin Astrolojisi'nde de bir kişinin hayatındaki genel ilgi alanlarını etkileyen...
10 Temmuz 2013 15:19
Font1 Font2 Font3 Font4
Medyum Kağan

Çin Astrolojisi ve Batı Astrolojisi arasındaki farklar: Klasik Astroloji’de horoskopun 12 evi gibi Çin Astrolojisi’nde de bir kişinin hayatındaki genel ilgi alanlarını etkileyen 12 yazgı evi kullanılır. Batı Astrolojisi’nde Güneş burcumuz olduğu gibi Çin Astrolojisi’nde de bir burca sahibiz. Çin Astrolojisi, Ay dönüşümleri esasına bağlıdır. Klasik Astroloji’de ise Güneş dönüşüm temeline dayanır. Burçların Batı ve Hint Astrolojisi’nde tüm veriler ve yorumlar Güneş, Ay ve diğer gezegenlerin verilerine göre yorumlanır. Çin Astrolojisi’nde ise antik Çin takvimi esas alınır bu yönden diğer Astroloji sistemleriyle derin ayrılıkları vardır.

 

Karmaşık bir ay-güneş takvimini kullanırlar Merkezlerinde iki yön vardır. 10 göksel sap ve dünyevi dallar 5 element tahta, ateş, toprak, metal, ve sudur. 12 dünyevi dal burçlarından oluşur. Çin zodyağında Batı zodyağındaki burçların olduğu gibi gökyüzündeki belli takımyıldızlarla doğrudan ilişkili değildirler. Çin Astrolojsi’ndeki burçların özellikleri klasik Astroloji’deki güneş burcumuzla benzerlikler gösterir.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa