Medyum Kağan
Medyum Kağan
Çin Astrolojisine göre burçlar
Çin Astrolojisine göre burçlar
Çin Astrolojisine göre burçlar. Batı'daki hayvan sembolizminde olduğu gibi Zodyak'ın hayvanları Çin folkloru tarafından onlara verilen...
10 Temmuz 2013 15:28
Font1 Font2 Font3 Font4
Medyum Kağan

Batı’daki hayvan sembolizminde olduğu gibi zodyağın hayvanları Çin folkloru tarafından onlara verilen karakteristikleri yansıtır. Çin efsanelerinin kahramanlarıdır. Göklerle olan bağlantıları ise Jüpiter’in 12 yıllık döngüsüyle ilişkilidir. Çin Astrolojisi’ndeki burçlar Fare, Öküz, Kaplan, Tavşan, Ejderha, Yılan, At, Koyun, Maymun, Horoz, Köpek ve Domuz’dur. Çin Astrolojisi’nde tüm yıl sadece bir hayvan sembolüne bağlı değildir. Burçlar yıllara göre ayrılıyor.

 

Çin günü iki saatlik dilimlerden oluşan on iki periyoda bölünür. İlk periyot 23:00’dan 01:00’a kadar devam eder. Her periyodun biri göksel sap diğeri de dünyevi dala karşılık gelen iki burcu vardır. Horoskopta “Hayvanlar Dairesi”ne dayalı olarak doğum saati ile ilişkili hayvanla bir diğer boyut eklenir. On iki saat, on iki hayvan burcuna denk gelen dünyevi dallardan adını alır. Bu, Batı Astrolojisi’nde kullanılan Yükselen Burç’a benzetilebilir fakat klasik Astroloji’deki burçlarımıza hesaplamalardaki farklılıklardan dolayı denk düşmez.


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa