Medyum Kağan
Medyum Kağan
Celcelutiye vefki
Celcelutiye vefki
Celcelutiye vefki çok tesirli bir vefktir. Söz konusu bu vefk gümüş veya altın üzerine yazılır. (kolye yada plaka veya yüzük olabilir.) Eski havas alimleri el yazması eserlerinde ”Her kim Celcelutiye...
26 Haziran 2013 05:30
Font1 Font2 Font3 Font4
Medyum Kağan

Celcelutiye vefki çok tesirli bir vefktir. Söz konusu bu vefk gümüş veya altın üzerine yazılır. (kolye yada plaka veya yüzük olabilir.) Eski havas alimleri el yazması eserlerinde ”Her kim Celcelutiye vefkini altın veya gümüş üzerine yazıp, taşır ise cümle maksuduna nail olur. Her isteği ve arzu eylediği eline geçer.” demektedirler. Celcelutiye vefkini, Topkapı Sarayı’nda sergilenen Osmanlı padişahlarına ait tılsımlı gömleklerin üzerinde de görmek mümkündür.

 

Kısacası bu vefki Osmanlı padişahları da taşımışlardır. Uyarı: Söz konusu bu vefk bilgilendirmek amaçlı internet sitemizde yayınlanmıştır. Elinize bir kağıt kalem alıp yazmaya kalkmayın. Aksi halde kötü sonuçlar doğurabilir, çünkü vefk yapabilmeniz için havas ilmine vakıf olmanız, Arapça ve ebced bilmeniz gerekir. İşte Celcelutiye vefki.

 

 


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ

Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa