Sevgili Başaklar,  geride bıraktığımız Mayıs ayında 1 Güneş, 1’de Ay tutulması meydana geldi. 10 Mayıs’da Boğa burcunda meydana gelen Güneş tutulması ve 25 Mayıs’da Yay burcunda meydana gelen Ay tutulması sizleri fazlasıyla etkiledi. Özellikle 25 Mayıs’da Yay burcunda meydana gelen Ay tutulması, 28 Ağustos doğumlu Başakları daha çok etkiledi. Bu nedenle Mayıs’da iş hayatınıza durağan bir hal hakimdi ve sabrınızın sınırları zorlayan peşe peşe gelen olumsuzluklar fazlasıyla canınızı sıktı. Söz konusu bu 2 tutulmanın etkileri yavaş yavaş azalsa bile 4 ay daha sürecek. Fakat Haziran sizin için hedef merkezli bir ay olacak.

 

Burcunuzun 10. kariyer evinde Güneş’le başlayan, Venüs, Merkür’le devam eden ve 3 Haziran’da da 10. kariyer evinize İkizler burcundaki Yeni Ay’ın katılmasıyla iş hayatınızda çok şey değişecek. Bu süreç ilk başta olumsuz bir tablo gibi görünse bile, ilerleyen dönemlerde meyvesini toplayacağınız olumlu ve güzel bir süreç olacak. Kısacası bu dönemde başlayacak bazı oluşumlar size uzun vadede çok şey kazandıracak. Venüs’ün İkizler burcundaki Güneş’i yakalamasıyla, Merkür gerileyerek 7 Haziran’da Güneş ve Venüs’le birleşecek. Bu nedenle 7 Haziran’dan itibaren iş hayatınız hareketlenecek ve para akışı hızlanacak. İş hayatınızdaki bu hareketli dönem 24 Haziran’a kadar devam edecek. Bu hareketli dönemi çok iyi değerlendirerek, üzerinizdeki borç yükünü hafifletebilirsiniz. Bu dönem taşınmak, mülk alıp satmak, işinizi büyütmek veya başka işlere atılmak açısından da oldukça doğru bir zaman.

 

18 Haziran’da Ay, Yay burcunda tam olarak yükselecek ve Venüs, Plüton’la karşı karşıya gelecek. İşte tam bu tarihler yeni projeler üretmeniz, ürettiğiniz bu projeleri hayata geçirmeniz açısından fazlasıyla başarılı olacağınız bir dönem. Bu süreçte çok fazla parlak fikirler edinecek, edindiğiniz bu fikirleri uygulamaya koyacak böylecede çıtanızı yükselteceksiniz. İşsiz Başaklar bu dönemde yeni bir iş sahibi olabilirler. Ayrıca bu dönem öğrenci Başaklar içinde başarıyı temsil ediyor. İş hayatınızla ilgili bugüne kadar yapmak isteyip ama bir türlü yapamadığınız şeyleri 7 Haziran itibariyle başarabilirsiniz. Bu ay, iş hayatınızla ilgili elinize geçen her fırsatı iyi değerlendirerek, önlenemez bir yükselişe geçebilirsiniz. Resmi borçlarınızı aksatmayın.

 

14 Haziran’da Ay, Başak burcunda olacak. 19 Haziran’da Merkür’ün gerileme evresi sona erecek ve 20 Haziran’da da Güneş Plüton’la karşı karşıya gelecek. Bu nedenle partnerinizle birlikte aldığınız kararları uygulamaya koyacaksınız. İlişkinizle ilgili ciddi adımlar atarak, ilişkinize resmiyet kazandıracaksınız. Her şey aniden gelişse bile, bu durum sizin lehinize olacak ve ilişkinizle ilgili belirsizlikler sona erecek. Kısacası planlarınız tıkır tıkır işleyecek ve evlilik yolunda ilk adımlar atılacak. Sorunlu bir ilişkiniz yada problemli bir evliliğiniz var ise, ilişkiniz veya evliliğinizi kurtarmak için Haziran ayı bulunmaz bir fırsat. Bekar ve yalnız Başaklar kendinizi hızlı gelişen ciddi bir aşkın içinde bulabilirsiniz.

 

Evli Başaklar, eşleriyle birlikte ileriye yönelik yatırım yapmak isteyebilirler. Çocuklarının geleceğini garantiye almak için bazı girişimlerde bulunabilirler. Haziran’ın son 2 haftası kısa süreli bir gezi düzenleyebilir veya bir kaç günlüğüne tatile çıkabilirsiniz. Bu ay sahiplenme içgüdünüz daha fazla ön planda olacak. Bu nedenle çevrenizdeki insanlarla ilgili olaylara hemen müdahale etmek isteyeceksiniz. Bu tutumunuz çevrenizdekilerle sorun yaşamanıza neden olabilir. Sosyal açıdan oldukça renkli bir Haziran sizleri bekliyor. Bu ay hobilerinize vakit ayırabilir, bu yönde araştırmalar yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir