Aşk hayatınızda çok önemli değişimler başlamakta. Plüton artık beşinci evinizde ilerlemeye başladı. Var olan aşk anlayışınız farklı bir noktaya gelmekte. Geleneksel ve tutucu yanlarınız, uzun bir süreçte değişecektir. Sevgi ilişkilerinde kendinizi bastıran ve kontrol eden potansiyeliniz artık yeni bir noktada duracak. Aşkta akılcı bir yaklaşım sergilerken, gevşemekte zorlandınız. Duygusal hayatınızda kontrol edici ve baskı uygulayan yanlar öne çıkabilir. Belki de içinizde gizlediğiniz tutkuyu hissetmeye başlayabilirsiniz.

 

Aşk hayatınızda 1-4 Ocak tarihlerinde, Venüs/Plüton etkisi öne çıkmakta. Aşk ve sevgi ilişkilerinde aradığınız heyecan ve hareketlilik sizi şaşırtabilir. Daha derin ve keyifli bir bakış açısı geliştirmelisiniz. Bu sayede kendinizi yenilenmiş bulabilirsiniz. Arzularınızı kontrol etmemeli, aşkın güzel yanlarını yaşamalısınız. Akıl ve aşkı bir arada yaşamalı ve paylaşmalısınız. Duygularınızın dışa vurumu kendinize olan güveninizi besleyebilir. İçinizden geldiği gibi davranmalı ve bu fırsatı kullanmalısınız. Hissedeceğiniz farklı duygular sizi korkutmamalı. Zira Plüton ile hayatınızda geri dönülmez bir yola girdiniz. En çok dikkat etmeniz gereken şey; ilişkilerinizi manipule etmekten kaçınmalısınız.

 

Evlilik hayatınız ise uzun zamandır dalgalanmakta. Uranüs beklenmedik ilişkiler ya da bağlanmakta zorlandığınız kişileri getirmiş olmalı. Uranüs, biraz dağınık ve kaos yaratan gelişmelerle beraber hayatınızı etkilemeye devam etmekte. Aynı zamanda renkli ve değişik ilişkilerle karşılaşmış olabilirsiniz. Bu yeni dönemde, 18 Ocak’tan ibaren artık Jüpiter, yedinci evinizde ilerlemeye başlıyor. Üzerinizdeki baskılar ve elektrik gitmekte. Daha iyimser ve verici kişiler hayatınıza girebilir. Onlarla olan paylaşımlarınız size huzur verecektir. En azından Plüton aşkta tutumunuzu değiştirirken, Jüpiter’in getireceği ilişkilerden çok şey öğrenebilirsiniz.

 

Aşırı eleştirel yanlarınızı bırakmanız ise sizin yararınıza. Zira daha yumuşak ve fedakar yanlarınızı bu dönemde geliştirmelisiniz. Belki karşınızdaki kişilerin beklentileri bu yönde olacaktır. 6 Haziran’a kadar karşınıza çıkan bu şansı olabildiğince kullanmalısınız. Zira 17 Eylül’e kadar bu etki size düşünme fırsatı getirecektir. 16-19 Şubat’ta, Venüs/Jüpiter etkisi eşliğinde ilişkilerde hoş paylaşımlar ve keyifler öne çıkıyor. Beraberliklerinizde güzel bir dönem. Karşınızdaki kişilerin beklentilerine eşlik edebileceksiniz. 27-29 Şubat arası ise her tür ilişkiden destek alabilirsiniz. Daha dışa dönük ve iyimser olacaksınız. 6 Haziran-1 Temmuz’daki Jüpiter/Uranüs birleşimi ise duygusal paylaşımlarınızda biraz egonuzu öne çıkarabilir.

 

10 Temmuz-7 Ağustos arası Venüs’ün birinci evde ilerlemesi ile kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. İstediğiniz yönde ilerlemek ve ilişkilere odaklı olmanız söz konusu. Ancak biraz daha ılımlı ve duygusal olmayı başarmalısınız. Nitekim, bu dönemde ilişkilere heyecan katabilmek artık sizin elinizde. Aynı zamanda hayattan keyif aldığınız konular sizi bu alanda motive edebilir.

 

17 Eylül-30 Ekim ise Jüpiter/Uranüs kavuşumu tekrar 7’nci evinizde olacak. Bu koşullar altında ilişkilerin size getirdiği pozitif havayı tekrar yaşayacaksınız. İlişki üzerinde yeniden düşünmek ve karar almak bu süreçte hızlanabilir. Ancak sürpriz sonuçlara hazır olmalısınız. Evli değilseniz ilişkiniz ani bir şekilde bu yöne gidecektir. Evli iseniz, ilişkilerden yana pek çok kazanımlar sizi bulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir