Aşk ve evlilik hayatınız son dönemde oldukça hareketli geçti. Zira Jüpiter bir yıldır evlilik evinizde ilerlemekte idi. Her tür ilişkiden yana şanslı ve iyicil ilişkiler karşınıza çıktı. Hatta son derece fedakar ve yapıcı paylaşımlar yaşamış olmalısınız. Size destek veren pozitif ilişkilere yakın oldunuz. Duyguların paylaşımı yanında fedakarlık ve vericilik ön planda idi. Bu olumlu havayı 18 Ocak tarihine kadar yaşayabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2012 tarihinden bu yana Mars sizin birinci evinizde ve geri gitmekte. Kendinizi ifade edişiniz ve ilişkilerdeki motivasyonunuz gerginlikler içeriyor olacak.

 

İlişkilerinizde aşırı iddiacı, egosantrik, inatçı ve buyurgan olabilirsiniz. Kendinizi ortaya koymak isterken, ilişkilerinizin akışını bencilce kontrol etmek isteyebilirsiniz, dikkatli olmalısınız. 10 Mart tarihine kadar son derece sabırlı olmak durumundasınız. Karşınızdaki kişiler bu tavırlarınıza boyun eğmeyebilir. Birtakım kişilik çatışmalarına girmeniz söz konusu. Aksi halde ilişkilerinizi riske atabilirsiniz. Daha ılımlı olmanız ve acele kararlar almaktan kaçınmanız gerekmekte. Eğer bunu yapmazsanız, aşın gururun getireceği kötü sonuçlar yaşayabilirsiniz. İlişkilerde ortaya çıkacak gelişmeleri biraz sağduyulu ve akılcı karşılamalısınız. Bu süreç etkisini 7 Haziran tarihine kadar devam ettirebilir.

 

Her şeve rağmen aşk hayatınızda olumlu dönemler de öne çıkacak. 15 Haziran-10 Temmuz arasında Venüs, Aslan’da olacak. Son derece dışa dönüksünüz. Aşka açık ve heveslisiniz. Hatta kendinizi ve sevdiğinizi bu dönemde şımartabilirsiniz. Son derece keyifli ilişkiler yaşamak sizi rahat ve mutlu kılacaktır. Sevginizi coşkulu biçimde sunabileceksiniz. 23 Temmuz-23 Ağustos arası artık aşk ve ilişkilerde son derece cesursunuz. Aşkta çok daha coşkulu dönemler sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz bu dönem artacaktır.

 

28 Ekim-8 Aralık ta ise Mars, beşinci evinize geçmekte. Hareketli günler başlıyor. Çok canlı ve tutkulusunuz. Aşk ve sevgi ilişkilerinizde risk almaktan yana olabilirsiniz. Duygularınızı ortaya koymak ve paylanmak sizin heyecanınızı büyütecektir. Aşk hayatınızla dikkat çekebilirsiniz. Bu dönemde yine başkalarını kolay etkilemeyi başaracaksınız. Hatta yabancı kişiler de hayatınıza girebilir. Ancak bu alanda bazı risklerden ve aşırı iyimserlikten kaçınmalısınız.

 

Evlilik hayatınızla ilgili konular, özellikle yükselen burcunuz da Aslan ise, uzun zamandır pek tatmin edici olmayabilir. İlişkilerde bağlayın ve somut bir noktaya gelmeye zorlanabiliyorsunuz. Kendinizi karmaşa ve bulanık ilişkiler yaşarken bulabilirsiniz. Size yaslanan ve fedakarlık bekleyen kişiler dikkat çekmiş olmalı. Belki yeterince dürüst ve net ballar kurmakta başarısız kişiler sizi üzecektir. Bu alanda kendinizi kandırmamalı ve uyanık olmalısınız. En azından fazla bir şey beklemeden Neptün romantizmini ilişkilerinize katabilirsiniz. Aşırı duygusallık bir süre sizi tatmin edebilir. Zira bağlayıcı ve kalıcı ilişkiler Neptün etkisinde olmayacaktır.

 

Belki siz de ilişkilerde kendinizi adamaktan yana bir süreç istiyorsunuz. Bu etkileri artık üzerinizden atmalı ve gerçekçi olmalısınız. Eğer evli iseniz eş ya da yakın arkadaşlarla bu etkileri yaşamış olmalısınız. 17-22 Ağustos arasında doğan Aslanlar bu etkiler altında olacaklar. 18 Ocak-12 Şubat arasında Venüs ilişkilerde hareketlilik getirmekte. Artık tek başına karar almanız zor. İşte bu süreç, sorunları aşmanız için bir fırsat olabilir. Daha akılcı ve sakin olmalısınız. Zira Mars ilişkilerinize en çok zararı bu günlerde verebilir.

 

Bu etkileri olumlu kullanmalısınız. Sizi kışkırtan gelişmeleri sakin karşılamaksınız. Belki bu dönem ilişkiler size biraz tutku yaşatabilir. 18 Ocak tarihinden itibaren tek olumlu paylaşım duygusal alanda yaşanabilir. Bunca belirsizlik ve iyimserliğin ardından, duygusal paylaşımlarınızda daha güvenli bir döneme doğru ilerlemektesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir