Vefk bir ayet, dua veya isimlerin ebcet hesabı yöntemiyle geometrik şekilllerin içine kodlanarak yazılan bir çeşit ak büyüdür. Büyü de 3 çeşittir 1’ncisi ak büyü, 2’ncisi kara büyü 3’ncüsü ise taklit yani sahte büyülerdir. Ak büyü, yapılması helal olan, yani iyi bir amaç için iki insanı barıştırmak, bereket, rızık v.s gibi emeller için yapılan ve yapılması günah olmayan bir büyüdür, çünkü ak büyüdeki amaç iyi niyettir. Kara büyü ise kötülük amaçlı yani, birini öldürmek, yada sevmediği birine zorla bağlamak gibi kötü emeller için yapılan bir büyüdür, ve yapılması İslam dininde haram kılınmıştır çünkü kara büyü de kasıt ve kötü niyet vardır.

 

Büyü ilmini dünyaya 2 melek öğretti

Vefk ise asla büyü (kötü amaçlı) değildir. Kuran-ı Kerim’de Bakara suresinde de anlatıldığı gibi büyü ilmini dünya ya Harut ve Marut ismindeki 2 melek öğretmiştir. H.z Adem’den bu tarafa bütün Peygamberlerimiz de gösterdiği mucizelerden dolayı müşrikler tarafından büyücü olarak nitelendirilmiştir. Oysa ki Peygamberlerimiz de gösterdiği (H.z Musa’nın asasıyla Kızıl Deniz’i ikiye ayırması) gibi olaylar büyü değil mucizedir, Yüce Allah’ın Peygamberlerimize verdiği bir özelliktir ve mucizeler dönemi de Peygamberimiz H.z Muhammed (SAV)’in vefatıyla son bulmuştur.

 

İslam alimleri de vefklerle yakından ilgilendi

Yüzlerce yıldır bir çok İslam alimi ebcet hesabı ve vefk ilmiyle yakından ilgilenmiş hatta bir çoğu da el yazması eserlerde bu vefkleri kaleme almış bu kitapların bir çoğuda şuan medyumlarda, hocalarda, koleksiyonerlerde, müzelerde ve Topkapı sarayında bulunmaktadır. Hatta Osmanlı padişahlarının hepsinin de üzerinde vefklerin yazılı olduğu bir çok tılsımlı gömlekleri vardır ve bu gömleklerin bir çoğuda şuan Topkapı sarayında sergilenmektedir. (Tılsımlı gömleklerle ilgili detaylı bilgileri web sitemizde bulabilirsiniz.)

 

Aşk ve bağlama vefki nedir? Nasıl yapılır?

Günümüzde aşk vefki yada aşk bağlama vefki olarak adlandırılan vefk aslında celbi muhabbet veya ilka-i celb vefkidir. Bu vefkin amacıda ayrılmış, eş, sevgili, nişanlı veya sözlü insanları tekrar geri birleştirmek iki seven insanı kavuşturmaktır. Esma-ül Hüsna yani Yüce Allah’ın 99 isminden biri olan Ya Cami esmasının vefkide en etkili celbi muhabbet (aşk vefki) vefklerinden biridir. Celbi muhabbet yani aşk vefkini yapacak insanın kesinlikle arapçayı, ebceti bilmesi, hüddam veya cinlerle irtibatının olması ve matematiğinin çok iyi olması gerekmektedir. Çünkü vefkden önce her iki tarafa da bakım yapılması şarttır. Birinin bakım yapabilmesi için de hüddam veya cinlerle irtibatının olması şarttır. Bakım yapılmalı ki asıl ayrılma nedeni nedir? Karşı tarafın düşünceleri nedir? yada barışmaları olur mu? olmaz mı? Eğer olacaksa ne tür bi vefk hazırlanmalıdır? işte bütün bunları belirlemek için iyi bir bakım yapılması şarttır aksi halde eczaneden kafanıza göre ilaç alır gibi telefonla vefk sipariş ederseniz asla sonuç alamazsınız. Tıpda bile doğru bir tedavi doğru bir teşhirle mümkün olmaktadır. Aksi halde sağlam bir hasta sakat kalabilir hatta ölebilir nitekim ki günümüzde bunlarda yaşanmaktadır. (Veflerle ilgili detaylı bilgiye internet sitemdeki VEFK menüsünden ulaşabilirsiniz.)

 

Medyum Kağan nasıl ve neden vefk yapar?

Medyum Kağan bugüne kadar gerçekleşen sayısız öngörsüyle kendisini ispatlamış yazılı ve görsel basında da defalarca haber konusu olmuş bir medyumdur. Medyum Kağan’a vefk hazırlatmak için başvurduğunuz da size güzel bir bakım yaparak sizi ve yaşadıklarınızı size tek tek anlatır. Yaptığı bu bakımın sonrasında da eğerki sizin işinizi çözebilecekse işiniz alır ve çözüme ulaştırır. Fakat yapamayacağı veya olmayacak bişeyse de bunu size baştan açıkça söyler ne sizi uğraştırır nede kendisi uğraşır. (Çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgileri internet sitemizde ÇALIŞMALARIM bölümünde bulabilirsiniz.)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir