Uranüs bu yıl yenilikçi ve sarsıcı yanları ile iş hayatınızı ve genel düzeninizi anlatan altıncı evinizde ilerlemeye başlayacak. 28 Mayıs’ta artık iş hayatınız ve çalışma ortamınızı değiştiren ani durumlar gündeme gelmekte. İş hayatında gelişim döngünüz açısından önemli bir noktadasınız. Verimli olmak, bir işe yaramak ve günlük hayatınızı yeniden düzenlemek konusunda çok farklı fikirler ve özgür bir bakış açısı elde etmeye başlayacaksınız, öncelikle daha farklı çalışma koşulları ve çalışanlarla ilişkiler gündeme gelebilir. İş ortamınızın daha yaratıcı ama düzensiz olabileceği bu yeni durum sizi oldukça gerebilir de. Günlük rutinleriniz artık sizi sıkabilir. Zorunluluklar ve başkalarının taleplerine karşı asice yaklaşabilirsiniz.

 

Kişisel olarak daha özgür ve bireysel davranabileceğiniz uzun bir dönem sizi zorlayacaktır. Öncelikle iş ortamında yeni bir yaklaşım sergilemek isteyebilirsiniz. Yeni teknikler ve yollar deneyebilirsiniz. Ancak gerginliği aşırıya kaçırırsanız artan baskılar sorunların büyümesine yol açabilir ve sonunda bu durum da size bedensel gerginlikler ve sağlık problemleri getirebilir. İşte özgürleşmek isteyebileceğiniz bu yedi yıllık süreçte, çok sayıda iş değişikliği yapabilirsiniz. En olumlu yanları ile liderliğinizi ortaya koymak sizin işteki gelişiminizi destekleyecektir. Sürekli yeni ve sıra dışı konulara yönelmek ve kararlı olmak, sizin elinizde. Kendinize olan güveniniz bu dönemlerde çok artacaktır. Birlikte çalıştığınız ya da altınızda çalışan kişilerle daha paylaşımcı olmanızda yarar var. Belki onları farklı çalışma koşullarınıza adapte etmek yararlı olabilir. Olumlu ve olumsuz yanları ile Uranüs hayatınıza çok büyük değişiklikler katmaya başlıyor.

 

22 Temmuz-5 Ağustos arasında Satürn/Uranüs etkisi sizi işte sıkıştıracaktır. Bir yandan artan sorumluluklar öne çıkarken, diğer yandan yenilikler yapmak İsteyebilirsiniz. Aynı zamanda daha fazla çalışmak ve hizmet etmek durumunda kalacaksınız. İş ilişkilerinizin gergin geçeceği bu günlerde dikkatli olmalısınız. Bazı fedakarlıklar ve zorlayıcı koşullar da öne çıkabilir. Bu dönemde sağlığınıza karşı daha temkinli olmanız gerekecek. Zira tansiyonun artacağı bu şartlar, sizi ani ve beklenmedik kararlara itebilir.

 

Hayatınızın en önemli başka bir aşamasına doğru ilerlemektesiniz. Artık sizin için bir döngü sona ermekte. Satürn, 29 Ekim 2012’den bu yana 12’nci evinizde ilerliyor, iki buçuk yıllık bu süreç sizi sabırlı olmaya zorlayacak. Kısıtlanacağınız ve ders almanız gereken bu dönemde bir temizlenme sürecine girmektesiniz. Hayatınızın düzeninin yürümemeye başladığını düşünebilirsiniz. Bu dönemde eskiler birer birer ortadan kaybolurken, siz daha fazla arayış içinde olacaksınız. İki buçuk yıl az bire süre değil ve bu zaman süresince, 2014 Ekim’ine kadar büyük bir arınma içine girmektesiniz. Yakalamanız gereken en önemli nokta bitirmeyi bilmek, şartları zorlamamak olmalı. Bu dönemde yeni başlangıçlar yapmak için uygun bir durumda değilsiniz.

 

Büyük değişimler için vakit çok erken fakat, bunun nasıl olması gerektiğine siz karar vereceksiniz. Bir içe dönüş yaşayarak işe başlayabilirsiniz. Kazandıklarınızı ve kaybettiklerinizi gözden geçirmeniz lazım. Sizi engelleyen şeylerin üzerinde durmalısınız. Eğer var ise başarısızlıklarınızla yüzleşme cesareti göstermeniz gerek. Hatalarınızı tekrarlamamak için objektif olmalısınız. Bunu yaparken kendinizi korumak ve dikkatli olmak durumundasınız. Zira ruhsal sağlığınız her şeyden önemli olmalı.

 

Elinizde olmayan nedenler sizi sıkıştıracaktır. Bitirmek istediğiniz konular sizi gerebilir. Bu süreçte kontrol dışı olayları daha sık yaşayabilirsiniz. İkili ilişkiler, evlilik ve anlaşmalar, özellikle yükselen burcu Akrep olanlar açısından önem verilmesi gereken diğer bir gündem maddesi getirmekte. Gizli ilişkilerden kaynaklanan korkular ve endişeler ise sizi yanlış yollara götürebilir. Aşırı baskıcı ve kontrol edici yanlarınızı terbiye etmeniz gerekiyor. Aksi halde başınızı derde sokabilirsiniz. Siz, her konuda sabırlı olmayı bu süreçte daha fazla öğrenmiş olacaksınız. Kariyer alanında önemli değerlendirmeler yapma gereği duyacaksınız.

 

Hayatınızı etkileyen bir diğer önemli gelişme Plüton ile gelmekte. Ocak 2011’den itibaren üçüncü eviniz olan Oğlak burcunda ilerlemeye başlayan Plüton yakın çevrenizde, sözlerinizde, iletişim kurduğunuz tüm alanlarda sizi daha konsantre ve güçlü kılmaya çalışıyor. Bu ev sizin düşünce sisteminizi, algınızı, eğitim konularınızı da anlatır. Artık düşüncelerinizi ve bilgiyi pratik bir şekilde kullanma dönemine giriyorsunuz. Az laf çok iş dönemi öne çıkabilir. Kısıtlı ve pragmatik düşüncelerinizi dönüştürme yolunda ilerleyeceksiniz. Kardeşlerinizle olan ilişkileriniz ise dönüşecektir.

 

Çalışkan ve hırslı ya da sorunlu kardeşlerin getirebileceği zorluklarla karşılaşma olasılığını göz ardı etmemelisiniz. Onların sorumlulukları size yük olmaya başlayabilir ve mücadele içine girebilirsiniz. Hatta rekabet içeren ilişkilere sürüklenmeniz söz konusu. Eğitim hayatınızda sıradan olan konuları bırakmak ve daha derin beklentilere girmekten yana harekete geçeceksiniz. Bilginin derin ve kurcalanması gereken yanları sizi çekecektir. Ancak eğitsel konularda hırsınızı dizginlemeli ve kontrol etmelisiniz. Düşüncelerinizle başkalarını zorlayabilirsiniz. Yakınlarınız ve kardeşlerinizle ilişkilerinizde ağır travmalar yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir